x
200 zł w Prezencie!*
Odbierz kod rabatowy na pierwsze zamówienie, powyżej 1000 zł.
Masz już konto? Zaloguj się!
arrow-1 image/svg+xml arrow-2 image/svg+xml arrow-3 image/svg+xml arrow-4 image/svg+xml arrow-5 image/svg+xml arrow-6 image/svg+xml facebookimage/svg+xml googleplusimage/svg+xml instagramimage/svg+xmlmenu-btn-close image/svg+xml menu-btn image/svg+xml pinterestimage/svg+xml tumblrimage/svg+xml warning image/svg+xml
Zadzwoń / Call us!
Zadzwoń do nas
  530 605 454
Doradzę Ci jak wybrać właściwą kołdrę, poduszkę lub pościel.
— Dagmara

Jak dobrać idealny rozmiar pościeli do Twojego łóżka?


ROZMIAR KOŁDRY ZALEŻY OD TYPOWYCH WYMIARÓW ŁÓŻKA ORAZ STANDARDÓW POŚCIELI W DANYM KRAJU

Niewiarygodne wręcz jest, ze prawie każdy kraj w Europie (i na świecie) ma inne rozmiary pościeli. Wynika to z wielu czynników – czy w łóżkach podwójnych lubimy spać pod dwoma osobnymi kołdrami czy pod jedną dużą? Czy ścieląc łóżko lubimy podwijać kołdrę pod materac? Czy tylko z boków, czy również w „nogach” łóżka? A może tylko w nogach?

Wraz z rozwojem sklepów internetowych, które jak wiemy nie ma granic, coraz częściej trafiają do nas pościele z innych krajów, niedopasowane do polskich standardów. Nawet IKEA ma inne rozmiary pościeli w różnych krajach. Co zrobić, żeby pościel pasowała jak ulał i żeby się kompletnie nie pogubić?

#1 DOPASUJMY KOŁDRĘ DO WYMIARÓW ŁÓŻKA

Aby kołdra otulała nas kiedy śpimy, warto jest dodać ok 20-30 cm z każdej strony, czyli punktem wyjścia jest szerokość łóżka do której dodajemy od 40 do 60 cm.

Standardowe rozmiary w Europie, które staja się tez standardowe w Polsce.

ŁÓŻKOKOŁDRA
90 cm140×200 cm
140 cm200×200 cm
160 cm220×200 cm
180 cm240×220 cm

W Polsce spotykamy jeszcze kilka popularnych rozmiarów kołder np. 150x200cm (IKEA), 160x200cm, 180x200cm. Problem z tym, ze importowane pościele w takich rozmiarach nie występują, wiec trzeba się sporo naszukać, żeby do takiej kołdry dobrać dopasowaną poszwę. Jak kupimy kołdrę w IKEI np. w rozmiarze 150x200cm i do niej kilka kompletów pościeli, to już jesteśmy ”skazani” na te rozmiary albo musimy przeprowadzić w naszej bieliźniarce prawdziwą rewolucję.

#2 CZY W ŁÓŻKU PODWÓJNYM WOLIMY DWIE KOŁDRY CZY JEDNĄ?

Bardzo indywidualna decyzja, sporo zależy od tego jak odczuwamy ciepło i czy jedna duża kołdra daje obojgu taki sam komfort snu. Czy chcemy spać blisko przytuleni, czy tez wolimy się otulić własną kołdrą i nie walczyć o nią w nocy z drugą połową.

Jeżeli decydujemy się na na dwie kołdry pojedyncze, to nie powinny być węższe niż 140x200 cm (niemiecki rozmiar 135x200cm wydaje się minimalnie za wąski, ale oczywiście można takł wybrać jeżeli kupujemy niemieckie pościele o tych wymiarach).

#3 A PODUSZKI?

Z poduszkami jest bardzo podobnie, co kraj to obyczaj.

W Polsce kiedyś popularne były poduszki 80x80cm lub 70x80cm, takie wciąż tez są popularne również w Niemczech, wiec niemieckie marki pościeli oferują ten rozmiar powłoczek.

IKEA spopularyzowała poduszkę 50x60cm.

Francuzi wybierają głownie 50x75cm, Anglicy 50x70 lub 65x65cm.

Oczywiście musimy wybrać rozmiar, który nam pasuje i być może dopasowywać do poduszek poszewki.

KOŁDRA, PODUSZKA I POŚCIEL NA MIARĘ

MyAlpaca szyje ręcznie kołdry, poduszki i pościele na zamówienie. Możemy uszyć każdy rozmiar – żeby dopasować kołdrę czy poduszkę do rozmiarów posiadanych poszew i poszewek. Możemy tez uszyć pościel na zamówienie, dopasowując ją do posiadanych kołder i poduszek.

W dodatku nasze kołdry i ich poszwy zawsze do siebie pasują i nie musimy już cierpieć z powodu uciekających w nocy rogów kołdry, które wysuwają się rogów poszwy.

Nasz patent na uciekające rogi kołdry to „uszka” i troczki.

Nasze kołdry mają „uszka” wszyte w lamówkę – w każdym rogu i na środku każdego z boków.

Nasze pościele z kolekcji MyAlpaca LOVES LINEN i MyAlpaca LOVES COTTON mają bawełniane troczki doszyte od wewnętrznej strony.

Troczki przewlekamy przez uszka wszyte w lamówkę kołdry. Zawiązujemy i rogi kołdry nie będą się wysuwać z rogów poszwy w nocy. Proste?

Zobacz więcej

Z przyjemnością doradzimy Ci jaką wybrać pościel, dopasujemy rozmiar kołdry i poduszek do Twojej pościeli lub odwrotnie, uszyjemy pościel we właściwym rozmiarze.
Napisz do nas na craft@myalpaca.eu

lub zadzwoń
+48 530 605 454
— Dagmara